اين مردم تحريم شكن

 


راهپیمایی گرامی داشت سی و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران، به رغم تلاش‌های غرب و رسانه‌های آن در عدم پوشش این مراسم عظیم، مورد توجه و پوشش خبری رسانه های جهان قرار گرفت.

فرانسه، المیادین، آسوشیتدپرس، شین‌هوآ، رویترز و دیگر خبرگزاری های جهان از جمله پوشش دهندگان این مراسم بودند.

1- خبرگزاری شین‌هوآ در گزارشی با اشاره به اینکه انقلاب سال 1979، به سقوط رژیم شاه که مورد حمایت آمریکا بود، منجر شد فراخوان شخصیت‌های سیاسی، مذهبی و فرهنگی در ایران برای شرکت در راهپیمایی ساگرد انقلاب را مورد توجه قرار داد.

2- فیصل عبدالساتر، کارشناس لبنانی مسائل منطقه: امام خمینی(ره) وجدان‌های خفته جهان اسلام را بیدار کرد؛ انقلاب ایران معادلات جهان را تغییر داد؛ تاثیرات مستقیم پیروزی این انقلاب بر جریان بیداری اسلامی غیر‌قابل انکار است. 

3- پایگاه کنیایی استاندارد دیجیتال: انقلاب اسلامی ایران همچنان موجب افتخار ایرانی‌ها است؛ این کشور پس از 34 سال مصمم به حفظ منزلت و قدرت انقلاب اسلامی و دلاوری مردم خود بوده و دستاوردهای بسیاری در زمینه‌های مختلف داشته است. 

4- مراسم سی و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب به میزبانی سفیر ایران در یمن در صنعا، پایتخت این کشور و با حضور شخصیت‌ها و احزاب سیاسی یمنی برگزار شد؛ حسن زید، رئیس حزب الحق یمن از جمله حاضران در مراسم بود.

5- شبکه خبری المیادین با قطع پخش برنامه‌های عادی خود تصاویری را به صورت مستقیم از میدان آزادی پخش کرد؛ فضای میدان آزادی، فضای جشن و سرور است؛ جمعیت از مرز میلیون فراتر رفته؛ حضور جوانان و نسل جدید بسیار چشمگیر است. 

6- آسوشیتدپرس: ایرانی‌ها در سراسر کشور، در حال برگزاری مراسم سی و چهارمین سالگرد انقلاب هستند انقلابی که به نظام پادشاهی مورد حمایت غرب را پایان داد؛ بسیاری از نظاهرکنندگان، شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر می‌دهند. 

7- خبرگزاری فرانسه: صدها هزار ایرانی، برای گرامیداشت سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در خیابان‌ها تجمع کرده‌اند و شعار مرگ بر آمریکا و اسرائیل سر داده‌اند.

8- پایگاه خبری المنار: مردم ایران در سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب خود، امروز با شرکت میلیونی در راهپیمایی‌، حمایت خود از اصول انقلاب و آرمان‌های آن را اعلام می‌کنند. 

9- پایگاه خبری اندیورینگ امریکا با پوشش لحظه به لحظه راهپیمایی 22 بهمن نوشت: موضوع اصلی راهپیمایی و جشن امروز مردم ایران، بیانیه رهبر عالی این کشور مبنی بر عدم مذاکره مستقیم با آمریکا است. 

10- خبرگزاری ترند آذربایجان: میلیون‌ها نفر از ایرانیان در حال برگزاری تظاهرات در سراسر این کشور به مناسبت جشن سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستند؛ اقشار مختلف مردم به خیابان‌ها آمده‌اند. 

11- خبرگزاری رویترز: تجمع و تظاهرات در سراسر ایران به مناسبت مراسم یادبود انقلاب اسلامی سال 1979 آغاز شد؛ این روز گرامیداشت سقوط سلسله پهلوی با رهبری آیت‌الله روح‌الله خمینی و جایگزینی آن با جمهوری اسلامی است.

12- خبرگزاری انگلیسی رویترز در حال پخش مستقیم راهپیمایی 22 بهمن در تهران و سخنرانی رئیس‌جمهور در این مراسم است.

13- روزنامه چینی شانگهای دیلی: صدها هزار ایرانی با در دست داشتن تصاویر امام خمینی، موسس جمهوری اسلامی و آیت‌الله علی خامنه‌ای جانشین وی و همچنین پرچم‌های ایران، سی و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفتند.

14- روزنامه صهیونیستی جروزالم پست: مردم ایران امروز با تظاهرات سراسری سرنگونی سلسله پهلوی به رهبری آیت الله روح‌الله خمینی و جایگزینی آن با جمهوری اسلامی را جشن گرفتند.

15- شبکه خبری الجزیره با پخش تصاویری زنده از مشارکت مردم ایران در راهپیمایی سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مشارکت مردم را گسترده توصیف کرد.

16- روزنامه النهار چاپ الجزائر: امروز ده‌ها هزار نفر از مردم ایران به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب خود در تهران و میلیون‌ها نفر در شهرهای دیگر راهپیمایی‌های باشکوهی را برپا کردند.

17- پایگاه گلوبال تایمز: ایرانیان با حضور میلیونی خود در تظاهرات 22 بهمن نشان دادند که تحریم‌های ضد ایرانی بی‌تاثیر بوده‌اند/ آنان نشان دادند که این راهپیمایی فرصت خوبی برای نشان دادن اقتدار و حاکمیت ملی ایرانیان بوده است.

18-  روزنامه دنور پست چاپ کانادا: تحریم‌های ضدایرانی باعث شده تا حضور مردم ایران در راهپیمایی گسترده‌تر شود/ افراد شرکت کننده در این راهپیمایی شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند.

19- پایگاه استرالیایی نیوز دات کام: صدها هزار نفر در تهران و دیگر شهرها با شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل، سی و چهارمین سالروز انقلاب اسلامی را گرامی داشتند/ در پایتخت، تجمع‌کنندگان تصاویر آیت‌الله خامنه‌ای و پرچم‌های ایران را در دست داشتند.

 

 

17- پایگاه استرالیایی نیوز دات کام: صدها هزار نفر در تهران و دیگر شهرها با شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل، سی و چهارمین سالروز انقلاب اسلامی را گرامی داشتند/ در پایتخت، تجمع‌کنندگان تصاویر آیت‌الله خامنه‌ای و پرچم‌های ایران را در دست داشتند.

18- روزنامه دنور پست چاپ کانادا: تحریم‌های ضدایرانی باعث شده تا حضور مردم ایران در راهپیمایی گسترده‌تر شود/ افراد شرکت کننده در این راهپیمایی شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند.

19- پایگاه خبری مصری الیوم: میلیون‌ها ایرانی امروز به مناسبت سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی راهپیمایی کردند/ مردم ایران در سال 1979 و 10 روز پس از بازگشت امام خمینی موفق به برپایی جمهوری اسلامی شدند.

20- پایگاه گلوبال تایمز: ایرانیان با حضور میلیونی خود در تظاهرات 22 بهمن نشان دادند که تحریم‌های ضد ایرانی بی‌تاثیر بوده‌اند/ آنان نشان دادند که این راهپیمایی فرصت خوبی برای نشان دادن اقتدار و حاکمیت ملی ایرانیان بوده است.