پرسش های متداول دانشگاه علمی کاربردی تحقیقات صنعتی ایران

 

 

 

دانشجوی محترم:
با توجه به اینکه آشنایی با مقررات آموزشی و رعایت کلیه نکات مندرج در آن، شرایط آسانتری در طول مدت تحصیل برای شما فراهم می آورد، توصیه می شود دفترچه های مقررات آموزشی را به دقت مطالعه نمائید.
معهذا جهت سهولت دریافت پاسخ به مهمترین نکات مورد نظر در حوزه های "آموزش، شرایط فارغ التحصیلی،
امور مالی"، مهمترین سئوالات پیش روی دانشجویان تحت عنوان پرسش های متداول  بشرح زیر تنظیم گردیده که پاسخگوی سریع برخی سئوالات  شما در زمینه های فوق الذکر می باشد.

 

 

 

1. سئوال: در چه صورت دانشجوی مشروطی از ادامه تحصیل محروم می گردد؟
پاسخ:
الف- در مقاطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی ناپیوسته دانشجویان دو ترم مشروطی با میانگین کل کمتر از 10 از ادامه تحصیل محروم می باشند.
ب- پرونده دانشجوی کاردانی ناپیوسته و کارشناسی با دو ترم مشروطی و میانگین مابین 10 تا 12 ارائه مدارک و مستندات که به تشخیص شورای آموزش مرکز دارای شرایط خاص باشد برای طرح به کمیسیون موارد خاص واحد استانی ارسال می گردد، تصمیم کمیسیون به مرکز آموزش ابلاغ و لازم الاجرا می باشد.


2. سئوال: در صورت غیبت دانشجو در جلسه امتحان نمره درس چگونه محاسبه می گردد؟
پاسخ: در صورتی که به تشخیص شورای آموزشی مرکز غیبت دانشجو موجه باشد آن درس حذف می باشد و تقاضای امتحان مجدد فقط مختص به دانشجویانی می باشد که در ایام امتحانات در حج عمره یا تمتع باشند.


3. سئوال: معادلسازی واحدها چگونه است؟
پاسخ: دروس عمومی، اصلی، پایه و تخصصی دانشجویان انصرافی، اخراجی و فارغ التحصیل سابق دانشگاههای دولتی، آموزشکده های فنی و حرفه ای و علمی – کاربردی و ترمی و پودمانی، در صورت پذیرش در دانشگاه به نحوی معادلسازی می گردد که دانشجویان در دوره جدید حداقل 25 واحد درسی را ثبت نام نموده و بگذرانند. تنها دروس عمومی و پایه دانشجویان انصرافی، اخراجی یا فارغ التحصیل سابق دانشگاههای آزاد، پیام نور و غیرانتفاعی در صورت پذیرش در دانشگاه معادلسازی می گردد. نمره درس معادلسازی می بایست حداقل 12 باشد.


4. سئوال: دانشجوی متقاضی ترجمه ریز نمرات می بایست چه اقدامی انجام دهد؟
پاسخ: دانشجویان متقاضی ترجمه مدرک و ریزنمرات می بایست جهت ثبت درخواست خود به سامانه خدمات آموزش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به آدرس اینترنتی www.msrt.ir/sites/ddstu مراجعه نمایند.


5. سئوال: شرایط معرفی به استاد چگونه است؟
پاسخ: درصورتی که دانشجو تنها یک درس باقیمانده صرفاً نظری داشته باشد.


6. سئوال: اگر نسبت به نمره ای اعتراض داشته باشیم چه مراحلی باید انجام شود؟
پاسخ: باید به سامانه سجاد مراجعه نموده و اعتراض مربوط به نمره درس را در سامانه وارد نمائید.

 

 

 


جهت دانلود تمامی پرسش های متداول با فرمت PDF اینجا کلیک نمایید


در صورتی که پاسخ سوال خود را پیدا نکردید سوال را با مشخصات کامل دانشجویی به آدرس admin@irtciac.com ایمیل نمایید .